Blog

Продакт-менеджер: Кто Это Чем Занимается Менеджер Продукта

Вони керують розкладами та ресурсами, щоб виконувати поставлені завдання, але мають мало інформації для визначення цілей продуктів. Окрім сильного почуття організованості та лідерських якостей, він або вона повинні бути готові взяти на себе відповідальність за успіх чи провал проєкту. ПМ знаходиться на перетині бізнесу, дизайну та технологій. Зазвичай спеціалісти, які стають продакт-менеджерами, мають відповідний бекграунд у одній або декількох з цих сфер, хоча це й не є обов‘язковим. Продакт-менеджер відповідає за повний життєвий цикл продукту.

Навчальні кейси в портфоліо можна доповнити своїм проектом. Це буде вашою перевагою при доборі на роботу. У статті про Pet Project ми даємо докладний гайд створення свого проекту.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Тому для початку потрібно визначитися, чи підходить вам позиція проджекту. Іноді бувають епічні битви архітекторів, кожен з яких має свій план реалізації чогось, і потрібно відстояти конкретну технологію. Це важко осягнути, але перемагає не найгарніше, а найбільш функціональне та раціональне рішення. Перша частина роботи — опрацювання ідеї.

Чем Различаются Продакт- И Проджект-менеджер

До розробки продукту він долучається вже тоді, коли потрібно братися до справи. Проджект менеджер займається плануванням і розподіленням ролей для своєї команди, а не для продукту. Він хоче рости, розвиватися і бути самодостатнім. Це означає, що сама компанія повинна працювати злагоджено та мати кваліфікованих працівників, щоб генерувати прибуток і будувати надійну репутацію. Якщо бізнес має собі таку мету (а він її має, бо в чому тоді сенс?), то потрібно мати на увазі, що на шляху з’являтимуться чимало перешкод та викликів.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

На жаль, її складно застосувати для роботи проджекта. Якщо ви повільно і з великим зусиллям перемикаєтеся між завданнями, ви навряд чи складатимете проекти вчасно. Робота в проекті – це не про комфорт та стабільність. Замовник просить переробити функціональність, над якою ви працювали цілий місяць.

Продакт-менеджер – це людина, яка відповідає за кожен аспект продукту під час запуску та після релізу. У цьому йому допомагають розробники, маркетологи, аналітики, дизайнери та тестувальники. Під час навчання у вас накопичаться проекти, на які дивитиметься роботодавець. У статті про Pet Project ми розповідаємо реальну історію про те, як зробити Pet Project, і даємо детальний гайд зі створення свого проекту. Винагорода менеджера IT-проектів залежить від посади та досвіду. Ми зібрали статистику, скільки заробляє project supervisor від junior до COO в Україні, Великобританії, Німеччині та США.

Якщо ви готові слухати, а не піддаватися емоціям, а до конфліктів ставитеся як до частини шляху, то швидко увійдете в роль проджекта. Після чергового релізу користувачі попросили додати можливість зберігати товари, що сподобалися, в вішліст. Щоб зробити це раніше за конкурентів, Джессе довелося скоротити терміни проекту і випустити фічу на два тижні раніше. Щоб не торкнутися якості та не перевищити бюджет, вони з продактом вирішили скоротити скоуп релізу.

Захист Ідеї

Це здатність розробляти короткострокові та довгострокові плани, встановлювати мету і визначати шлях до її досягнення. Наша комунікація з командою є ключовим фактором успіху продукту. Ми вміємо продавати свої ідеї та мотивувати команду до досягнення спільних цілей. Управління командою за Agile-методиками включає проведення стендапів, організацію ревью та ретроспектив. Ми знаходимо свій підхід до кожного члена команди, розуміємо їх мотивацію та прагнемо до спільного успіху.

  • Може здатися, що РМ нічого цінного не несе, але це не так.
  • Проєкт з розробки програмного забезпечення – це командна робота.
  • Емпатія є важливою навичкою для продакт менеджера.
  • Головна мета продакт-менеджера — створити прибутковий продукт, що відповідатиме очікуванням та потребам користувачів.
  • Ефективна комунікація, гнучкість і постійне самовдосконалення.
  • Ви маєте бачити продукт з різних ракурсів і розуміти його місце на ринку і в компанії.

В середньому «Продакт-менеджер» в Україні заробляє грн. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку. І той, і інший розвивають товар, працюють з фічами і командою розробки.

Тестувальник Пз

Справа в тому, що у розробника може бути своє бачення продукту, і він знає, як треба краще. Часто це виявляється у перфекціонізмі, але технічний перфекціонізм не завжди продається. Ця ситуація вирішується дуже детальним поясненням, чому і який продукт потрібний ринку. І що стартувати треба з мінімального пакету, а потім у міру розвитку займатися навішуванням фіч.

Менеджер наводить порядок у беклозі, визначає статус завдань та їх пріоритети. Це допомагає тримати все під контролем і забезпечити ефективне виконання завдань. Коли продукт зданий, менеджер продукту продовжує його підтримувати. Часто потрібний розвиток і доопрацювання, переробки пакетування послуг.

Залишити Коментар Cancel Reply

Якщо складні колеги, ненормований графік роботи та невизначеність вводять вас у стрес, то краще кілька разів подумати, перш ніж йти у проджект-менеджмент. Команда, замовник та інші стейкхолдери будуть писати проджекту, якщо у них з’являться питання, проблеми та претензії. І співрозмовник не завжди висловить їх прямо, виразно, адекватно чи м’яко.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Щоб бути успішним продакт менеджером, потрібно мати деякі ключові навички. Ми розібралися, які навички мають бути у продакт-менеджера та куди зростати далі. Поговоримо про те, який досвід допоможе швидше увійти до професії. Сертифікати можуть стати активом для кар’єри будь-якої людини. Для того, щоб стати РМ-мом, вам необхідно опанувати різні організаційні стратегії, які можна використовувати для різних проєктів (Agile/Scrum/Waterfall?). Ці навички надзвичайно важливі для успішної кар’єри у сфері управління проєктами.

Участь Brainstack_ На Dou Advertising Meetup

Продакт-менеджерів називають «нервовою системою» проєкту. Це спеціалісти, що працюють на стику бізнесу, маркетингу і технологій та синхронізують роботу всіх департаментів. Головна мета продакт-менеджера — створити прибутковий продукт, що відповідатиме очікуванням та потребам користувачів. Дуже часто в обговоренні ідеї продукту загострюється обстановка між продактом та інженером-розробником.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Щоб це робити, потрібно добре розбиратися в різних напрямках і мати певні навички. Ми поділили їх на дві групи – exhausting skills та delicate skills. Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так Product Manager вакансії і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту. Попри те, що продакт і проджект — дві близькі ролі, позиція менеджера проектів не така популярна на ринку.

Також ви будете відслідковувати ефективність кожного етапу вирви, рахувати конверсії та шукати bottleneck. Потрібно розуміти, чи буде продукт приносити прибуток. https://wizardsdev.com/ Ви розраховуватимете витрати на залучення одного користувача (CAC — Customer Acquisition Cost) і дохід з цього користувача (LTV — Lifetime Value).

Leave a Comment

Categories